Kołdry letnie – oferta sklepu Pościel To
Ruty kategoria
Ruy opis

Letnie kołdry odznaczają się tym, że wpływają na nasz komfort podczas spania w okresie wiosny i lata. Jaką kołdrę wybrać na lato? Czym się kierować podczas zakupu? Jaki materiał wybrać? Co jest najważniejsze w tym przypadku?

Dobra jakość to podstawa

Najważniejszym aspektem jest zadbanie o doskonałą jakość kołdry, gdyż ma ona za zadanie posłużyć nam przez kilka lat. Pełni ona rozmaite funkcje, od dekoracji sypialni, po zapewnienie komfortu i wypoczynku po całym dniu. Z pewnością, jeśli będziemy się pocić lub marznąć pod kołdrą, obudzimy się zmęczeni i niezadowoleni. Odpowiednia wentylacja to klucz do sukcesu, dlatego warto zwrócić na nią uwagę podczas wyboru kołdry letniej. Puchowe kołdry zapewniają lepszą termoizolację, a pierze zapewniają dobrą izolację cieplną. Alergicy powinni wybrać kołdry jedwabne lub wełniane, które nie będą uczulać.

Kołdry letnie

Kołdry letnie z oferty sklepu Pościel To fot.1

Kołdry letnie puchowe

Okazuje się, że uniwersalnym rozwiązaniem na letnie dni są puchowe kołdry. W tym okresie niezbędne jest zadbanie o dobry przepływ powietrza, co zapewnia wygodę. Postawić możemy na takie produkty, które są wielosezonowe i całoroczne. Funkcjonalnym pomysłem są puchowe kołdry, które mają wiele zalet. Warto tutaj wspomnieć, że dają nam określoną ilość ciepła i bardzo dobrze odprowadzają wilgoć. Możemy je wykorzystywać zarówno latem, jak i w zimniejszym czasie. Co ciekawe, puch gęsi jest sprężysty i wytrzymały, dlatego warto rozważyć taki zakup.

Kołdry letnie

Kołdry letnie z oferty sklepu Pościel To fot.2

Inne kołdry letnie

Jeśli chodzi o inne rozwiązanie na letnie dni, sprawdzi się z pewnością kołdra z bawełnianym pokryciem. Dana tkanina ma związek z grubością kołdry, którą dostosujemy do swoich oczekiwań. Dobrą opcją jest kołdra z poliestrem silikonowym, która zadba o odpowiednią cyrkulację powietrza. Nie musimy martwić się przegrzaniem, gdyż pot może bez problemu ulec odparowaniu. Dodatkowo taka letnia kołdra jest antyalergiczna, natomiast silikonowe włókna są miękkie i zachowują dobrą jakość także po wypraniu. Alergicy mogą postawić również na kołdrę z pokryciem z mikrofibry, która jest przyjemna w  dotyku  i szybko wysycha. Możemy ją często prać, nie narażając materiału na zniszczenie. Warto podkreślić, że zastosowane mikrowłókna są bardzo cienkie, natomiast gęsty splot wpływa na zatrzymywanie ciepła.

Kołdry letnie

Kołdry letnie z oferty sklepu Pościel To fot.3

Rozmiar kołdry letniej

Podczas zakupu letniej kołdry nie bez znaczenia jest jej rozmiar. Dobierzmy ją do swoich oczekiwań oraz potrzeb – kołdra nie może być zbyt wąska ani zbyt szeroka. W przypadku, gdy lubimy jedynie delikatnie się nią przykryć, możemy dobrać rozmiar dopasowany do wielkości łóżka. Oczywiście dla dwóch osób niezbędne jest dobranie szerokości co najmniej 180 cm. Pamiętajmy o tym, że rozmiar letniej kołdry ma zapewniać komfort i wygodę każdego dnia. Inne rozmiary dobiorą osoby lubiące okrywać się po samą szyję, a jeszcze inne stawiające jedynie na lekkie okrycie.
Dobranie letniej kołdry wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Wśród tylu ciekawych rozwiązań każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Całoroczne modele także dadzą nam komfort, bez względu na porę roku.

Sklep z pościelą Pościel To

Ruta dzwoni
601441311
Ruty siedziba
ul. Porzeczkowa 6 98-270 Złoczew
Ruty NIP
9680851462
Ruty Regon
367620149
  • Kołdry letnie – oferta sklepu Pościel To
  • Kołdry letnie – oferta sklepu Pościel To
  • Kołdry letnie – oferta sklepu Pościel To